მასწავლებელი ქ. თეთრაძე
გაკვეთილის თემა
|
მეტობისა და ნაკლებობის
ნიშნები
|
სწავლების საფეხური
|
პირველი საფეხური
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
30 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლე შეძლებს შეძენილი
ცოდნის გამოყენებას.
|
გაკვეთილის მიზნები
და შედეგები
|
ბავშვებმა ისწავლონ
უტოლობებ ის დაწერა და
წაკითხვა.,, >’’ და ,,<’’ნიშნების გამოყენება.1.1. 1.2.
1.3. 1.4.
|
წინასწარი ცოდნა
|
იციან საგნების შედარება
ფერის,ფორმისა და ზომის მიხედვით,გეომეტრიული ფიგურები,რიცხვები ერთიდან რვის ჩათვლით,შეკრება
და გამოკლება.
|
შეფასების საგანი და
პროცედურები
|
მოსწავლეები შეფასდებიან
წინასწარ შემუშავებული შეფასების რუბრიკის საშუალებით.
|
სასწავლო მასალა და
ტექნიკური რესურსები
|
წიგნი, რვეული,
საწერკალამი, დაფა,ცარცი, ჩხირები და ბუკი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა/ საკლასო მენეჯმენტი
|
მოთელვა.
-როგორ მივიღებთ
6-ისაგან 7?
-როგორ მივიღებთ
8-ისაგან 7?
-მომდევნო რიცხვი მეტია,თუ
ნაკლები წინაზე?
-დავასრულოთ წინადადება--თუ
რიცხვს მივუმატებთ ერთს......
|
ვმუშაობთ სახელმძღვანელოზე
შევადაროთ ვაშლებისა
და ქლიავის რაოდენობა
-რომელია მეტი?
-უტოლობის რომელი ნიშანი
უნდა ჩავწეროთ?
-შეადარეთ ყვავილების
რაოდენობა.
-უტოლობის რომელი ნიშანი
უნდა ჩავწეროთ?
-რომელ გეომეტრიულ
ფიგურას აქვს მეტი კუთხე,წვერო და გვერდი?
-შეადგინეთ ნახატის
შესაბამისი უტოლობა.
|
|
ვმუშაობთ სლაიდებზე
|
-რომელ სტრიქონზე არის
მოტოციკლეტის მეტი რაოდენობა?
-შეადგინეთ ტოლობა.
ჩავსვათ საჭირო რიცხვი.
-ნახეთ რა ბედნიერად
ერთობა ფისო.წელიწადის რომელი
დროა სურათზე გამოხატული?
-სულ რამდენი ძაღლია?
-რა რიცხვი უნდა ჩაწეროთ?
-როგორ იცავენ და უგრთხილდებიან
პატარებს.
-ჩავსვათსაჟჭირო რიცხვი.
-ამოვხსნათ ამოცანა
და სევადგინოთ ტოლობა.
-რამდენი მანქანაიყო
ფარეხში?
-რამდენი გამოვიდა?
-რა უნდა გავიგოთ?
- დაფაზე დაიწერება
შესაბამისი ტოლობა.
-ადარებენ ერთმანეთს
თოჯინების რაოდენობას.
-რომელია მეტი?
ვავალებ დაასახელონ
შესაბამისი უტოლობის ნიშანი.
-შეადარონ ვაშლებისა
და მსხლების რაოდენობა და
შეადგინონ ნახატის
შესაბამისი უტოლობა.
-ვაკეთებთ სახელმძღვანელოში
მოცემულ სავარჯიშოს.
-6 ჩხირისაგან შეადგინე
კვადრატი და სამკუთხედი.
-მოსწავლეები ადგენენ.
|